תמ"א 38
בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

אנשי מקצוע בדוקים ומובילים בפיקוח המרכז

הוספת ממ"ד, מעלית
וערך לנכס שלכם

ביטחון וחיזוק המבנה

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבניה ובתקציב

שיפור איכות חיים

הליך מהיר: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

מעוניינים לשדרג את איכות החיים עם תמ"א 38?

אנא השאירו פרטיכם ונציג של המרכז הישראלי לתכנון ולבניה יחזור אליכם לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

isolated-2433529_1280.png

תמ"א 38 – בכמה בממוצע יעלה ערך הדירה?

נתחיל מהסוף – פרויקטים של תמ"א 38 הם משתלמים מאוד לבעלי נכסים – בתנאי שהם מנוהלים באופן מושכל ותוך הפעלת בעלי מקצוע אמינים ואיכותיים.

בישראל, מעל 80% מהקבלנים לא מסיימים פרויקטים שלקחו על עצמם, או חורגים באופן משמעותי מתנאי הסכמי העבודה שנקבעו בתחילתה. חוששים שזה יקרה גם במקרה שלכם? בצדק! קבלו (ללא עלות!) ליווי של המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה – והבטיחו לעצמכם פרוייקט שקט, מנוהל ומקצועי!

מבקשים להעלות את ערך הדירה? ייתכן שתמ"א 38 הוא התשובה עבורכם!

 

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית לחיזוק המבנים בישראל בפני רעידת אדמה, או תוך שיפוץ המבנה בזמן שדייריו עדיין מתגוררים בו – או, במסגרת תמ"א 38/2 – במסגרת של "פינוי בינוי", כשהמבנה המקורי נהרס כליל ואחד חדש נבנה במקומו. היתרונות עבור מבנים שעומדים בקריטריונים עבור תמ"א 38 הם רבים, ביניהם:

  • בראש ובראשונה, חיזוק המבנה בפני רעידות אדמה, הצפויות להתרחש במוקדם או במאוחר במדינת ישראל

  • הרחבת שטח הדירה

  • בניית חדרים נוספים, כמו ממ"ד ו/או מרפסת שמש

  • הרחבה ושיפוץ של המרחבים המשותפים, כמו לובי הכניסה לבניין או הגינה המשותפת

  • הוספה של מעלית לבניין

  • עיצוב חדשני, אסתטי ונעים לכלל הבניין

פרויקטים של תמ"א 38 מוצעים לבעלי נכסים ללא עלות, והקבלן מקבל תמורת הבנייה דירות חדשות בבנייה של יותר יחידות דיור (על ידי תוספת קומות לבניין) למכירה או להשכרה.

בישראל, קיבלו אלפי מבנים היתר לשיפוץ במסגרת תמ"א 38 – ועל פי מחירוני הדירות שתהליך הבנייה שלהם הסתיים, מחירי הנכסים עולים בכ – 60% לאחר שיפוץ במסגרת תמ"א 38.

תמצאו גם שפע של נכסים לאחר תמ"א 38, שמחיריהם עלו הרבה יותר – מפני שמחירי הנכסים במבנים מאשרים עבור תמ"א 38 מתחילים לעלות עוד טרם תחילת הבנייה, מייד עם היוודע עניין קבלת האישור לתמ"א.

הידעתם? רוב הקבלנים לא מצליחים לסיים פרוייקטי תמ"א 38 שלקחו על עצמם!

בפברואר 2019 הציעה עיריית בת ים מערכת של "סימון" קבלנים שאינם מקצועיים, בשל ריבוי פניות מדיירים נזעמים, אשר נקשרו עם קבלן או יזם שאינם מקצועיים לטובת פרוייקט תמ"א 38, אבל זה לא סיים את העבודה, לא עמד בלוחות הזמנים ו/או לא מימש פתרונות איכותיים כפי שהובטח לדיירים.

מרבית הפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי מסתיימים במפח נפש עבור הדיירים ואין זה פלא – דיירים שאינם בקיאים בתחום התכנון והבנייה, מתקשים להתנהל אל מול קבלנים ויזמים שמכירים תחום זה היטב.

אם זה לא מספיק, אנחנו רואים גופים בירוקרטיים ועירוניים אשר מעדיפים את טובת הקבלן על פני הדיירים, מה שמוסיף חטא על פשע, ומותיר את הדיירים ללא גוף מקצועי אליו יוכלו לפנות כשפרויקט התמ"א שלהם מסתבך.

כך תדאכו שפרוייקט תמא 38 יסתיים בהצלחה
חוששים להתחיל פרוייקט תמ"א? יש לנו פתרון!

חוששים להתחיל פרוייקט תמ"א? יש לנו פתרון!

אם כן, נכון לומר כי קבוצת דיירים שזכתה באישור לשיפוץ הבניין במסגרת תמ"א 38 יזכו בתוספת של מאות אלפי שקלים לשווי הנכס שלהם – אולם אלפי מקרים של היקשרות עם קבלן לא מקצועי מובילה את אותם בעלי נכסים בדרך של מפחי נפש, אכזבות ועיכובים, לעיתים עד כדי תביעות, החלפת קבלן והפסדים כספיים של סכומים ניכרים

על מנת למנוע תהליך מאכזב שכזה, כדאי לפנות אלינו, למרכז הישראלי לתכנון ולבנייה. אנחנו, נלווה את פרוייקט התמ"א שלכם לאורך כל הדרך – כולל טיפול באיסוף אישורי הדיירים, התנהלות מול הגופים הבירוקרטים והשגת האישורים הנדרשים, כולל כמובן איתור קבלנים מנוסים בפרויקטים דומים, עם היסטוריה של הצלחות וגב כלכלי מספק עבור הפרוייקט שלכם – ועד לרגע המשמח של קבלת מפתח.

מחפשים צוות מקצועי שיבטיח את הצלחת פרוייקט התמ"א שלכם? הגעתם למקום הנכון!

המרכז הישראלי לתכנון ולבניה מלווה בעלי נכסים בתהליכים מורכבים של שיפוץ, כולל כאלה במסגרת תמ"א 38, התחדשות עירונית או שיפוצים מבניים רחבי היקף, לטובת תהליך מוצלח שיענה על כלל האינטרסים של בעלי הנכסים, לשביעות רצונם המלאה.

התהליך מתחיל עם קבלת ההחלטה על שיפוץ המבנה במסגרת תמ"א 38 – ועובר דרך כל הסעיפים הנדרשים, כולל התמודדות עם הדיירים, הבירוקרטיה, וכמובן – ניהול כלל היבטי הפרוייקט אל מול הקבלן, עד לסיום מוצלח של השיפוץ וקבלת מפתח.

במרבית הפרויקטים, מדובר בחיסכון עצום עבור בעלי הנכסים – בזמן, בעוגמת נפש, ובכספים.

השירות המקצועי שאנחנו מציעים לבעלי נכסים ניתן ללא תשלום.

מתעניינים בשיפוץ המבנה במסגרת תמ"א 38 או התחדשות עירונית? פנו אלינו היום – ונשמח להבטיח תהליך נינוח ונטול הפתעות לא נעימות – בכל היבט, מתחילתו ועד סופו!

המרכז הישראלי לתכנון ובניה