תמ"א 38
בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

אנשי מקצוע בדוקים ומובילים בפיקוח המרכז

הוספת ממ"ד, מעלית
וערך לנכס שלכם

ביטחון וחיזוק המבנה

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבניה ובתקציב

שיפור איכות חיים

הליך מהיר: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

מעוניינים לשדרג את איכות החיים עם תמ"א 38?

אנא השאירו פרטיכם ונציג של המרכז הישראלי לתכנון ולבניה יחזור אליכם לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

isolated-2433529_1280.png

איך תדעו שהבניין שלכם מתאים לפרוייקט תמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 מאפשרים חידוש בניינים ומבנים בשיטת ה – "win-win", כאשר הדיירים והקבלן נקשרים בהסכם שהוא רווחי במיוחד לכולם – אבל רק כאשר הקבלן המבצע נבחר בקפידה.

תמ"א 38 הוא מסלול מהיר ומופחת בירוקרטיה, המאפשר למבנים שעומדים בדרישות הראשוניות, שיפוץ מאסיבי (הכולל, בראש ובראשונה, חיזוק המבנה למקרה של רעידת אדמה), תוך העלאה משמעותית של הערך, הפונקציונאליות, המראה, ובדרך כלל גם השטח הבנוי – של כל אחד מהנכסים בבניין.

הדרך לאפשר חידוש המבנה באמצעות פרוייקט תמ"א 38 היא דרך היקשרות עם קבלן שיש לו ניסיון בפרויקטים דומים, ואשר יאפשר טיפול בפרוייקט – כולל התכנון והבנייה בהתאם לדרישות תכנית המתאר ולדרישות הדיירים.

השיפוץ הכולל של המבנה אינו עולה לדיירים כסף. התמורה לקבלן ניתנת באמצעות דירות נוספות אשר נבנות בבניין ושאותן הוא מוכר או משכיר. כך, לפחות על הנייר, מדובר ברווח משמעותי וקל של הקבלן ושל הדיירים.

מה שלא רבים יודעים הוא, שקבלני תמ"א 38 רבים בארץ לא מצליחים לסיים פרויקטים, עקב חוסר ניסיון בתחום או קשיים כלכליים, שכן פרויקטים כאלה דורשים השקעה התחלתית ניכרת.

איך לוודא שבפרויקט שלכם האינטרסים של הדיירים יישמרו?

מי ידאג שהמפרט יישמר, שהקבלן יעמוד בלוחות הזמנים, ושהתוצאה תהיה על פי ההסכם?

חשוב שתדעו – כי כבר בשלבים הראשונים של כל פרוייקט תמ"א 38 – חשוב, מומלץ ונוח – להפעיל חברת תכנון ובנייה מקצועית, שתגן על האינטרסים של בעלי הדירות – ותבטיח בתהליך מקצועי, מוסדר ושקוף – הצלחה מלאה בפרוייקט התמ"א 38 שלכם.

אל תחכו! התקשרו אלינו עוד היום – ונשמח להציע לכם ליווי מקצועי לכל שלבי הפרוייקט, החל משלב הליווי בחתימת בעלי הדירות, דרך בחירה מוצלחת של קבלני הבנייה – ועד לקבלת מפתח!

אילו מבנים מתאימים לפרוייקט תמ"א 38?

המבנים אשר על פי תכנית המתאר הם זכאים לשיפוץ בהתאם לתמ"א 38, הם מבנים בני שלוש קומות ומעלה אשר היתר הבנייה שלהם מתאריך 1.1.1980 או קודם לכן. כאמור, על המבנה להיות בן שלוש קומות לפחות – או בשטח של 400 מ"ר לפחות.

אם המבנה שלכם עונה לקריטריונים הללו – הסיכוי הוא גדול שגם אתם תוכלו לזכות באישור לשיפוצו וחידושו במסגרת תמ"א 38. על מנת לדעת בוודאות אם הבניין שלכם עומד בקריטריונים המקומיים לפרויקטי תמ"א 38 – יש לגשת למשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה,או לעיין בקריטריונים המתוארים באתר האינטרנט של אותה וועדה.

אילו מבנים מתאימים לתמ"א 38
אילו מבנים זכאים לתמ"א 38

מדוע כדאי לבדוק זכאות לתמ"א 38 עבור הבניין?

שיפוץ המבנה לפי תמ"א 38 מאפשר:

  • תוספת של עד שתיים או שתיים וחצי קומות מגורים למבנה

  • תוספת של עד 25 מ"ר לכל דירה במבנה, כולל תוספת של ממ"ד

  • תוספת של מעלית למבנה

  • שדרוג מבחינה עיצובית של המבנה, כולל עיצוב מחדש של הלובי והמבואה לבניין, הגינה, וכדומה

פרוייקטי תמ"א 38-1 מאפשרים שיפוץ המבנה הקיים (בדרך כלל, אם כי לא תמיד, תוך שהדיירים ממשיכים להתגורר בו), ואילו פרוייקטי תמ"א 38-2 הם פרויקטים מסוג "פינוי בינוי", המאפשרים הרס המבנה הקיים – והקמת מבנה חדש לחלוטין תחתיו.

מקדמים פרוייקט תמ"א לבניין שלכם ולא יודעים איך להתחיל?

  • כבר בשלב ההתחלה של הפרוייקט – נציע לכם למצוא חברת תכנון מקצועית שתלווה את נציגות הדיירים בבחירת קבלנים וניהול הפרוייקט בצורה מקצועית – שתגדיל את היתרונות עבורכם – עניין חשוב במיוחד, בפרוייקט כל כך נרחב היקף, בעל משמעויות דרמאטיות, וכאשר ההתנהלות מול היזם או הקבלן דורשים מכם התמחות והבנה בנושאי תכנון ובנייה מורכבים.

  • הידעתם? מעל 90% מיזמי התמ"א המציגים את עצמם כ"מקצוענים בתחום" מעולם לא בנו בניין ובטח שלא פרויקט מורכב כמו תמ"א 38!

  • חברה מקצועית ומנוסה המלווה ומייצגת את בעלי הדירות בכל שלבי הפרויקט - משיגה במו"מ מול הקבלן מפרטים טובים יותר והגנות חוזיות טובות יותר מאשר בעלי הדירות עצמם, שבדרך כלל אינם מבינים בתחום.

  •  

  • חשוב שתדעו! המרכז הישראלי לתכנון ובנייה מציע את כל הפתרונות הנדרשים לתהליך תכנון ובנייה מוצלח – והכל תחת קורת גג אחת!

  • ביחד איתכם, אנחנו נדאג לליווי בחתימות בעלי הדירות, תכנן מפורט ורישוי ע"י המהנדסים והאדריכלים המובילים שלנו, עד קבלת ההיתר בהליך מזורז, ונלווה באופן מקצועי את כל תהליכי הבניה עד קבלת מפתח .

איך להתחיל פרוייקט תמא 38

המרכז הישראלי לתכנון ולבניה – אנחנו נבטיח שפרויקט התמ"א שלכם יצליח

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

כאמור, כשלים ואתגרים רבים עלולים לצוץ מול הקבלן שבחרתם לאורך השיפוץ. שיפוצים בסגנון תמ"א 38, המבוצעים על ידי הקבלן ללא עלות (אלא בסיום הפרוייקט, עם קבלת הנכסים לידיו), דורשים מן הקבלן לנהל את הפרוייקט באופן יעיל כלכלית עבורו – על מנת להגיע לנקודת הסיום. כשלים בדרך, כמו אומדן מחירים לא מקצועי, עיכובים בלוחות הזמנים וכדומה – עשויים להקשות על הקבלן עד כדי פגיעה באיכות העבודה שלו, או אף פרישה במהלך הבנייה, בעיקר בשל קשיים כלכליים.

מה שיבטיח כי זה לא יקרה בפרוייקט שלכם – היא עבודה מול מקצועני המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה. אנחנו נמליץ כבר בשלב הראשוני על צוות קבלנים ואנשי מקצוע שאיכותם מוכחת; וננהל את הפרוייקט עד לסיום מוצלח ויעיל שלו, על כל ההיבטים – כולל מילוי מלא של ההסכם באופן איכותי, עמידה בלוח הזמנים, ופתרון מקצועי של בעיות שצצות בדרך.

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה אינו גובה כסף מבעלי הנכסים עבור שירות ניהול הפרוייקט.

התקשרו אלינו כעת, לקבלת פרטים נוספים!