בעל קרקע עם זכויות בנייה? בוא להרוויח מכל העולמות!

עסקאות קומבינציה מא' עד ת' בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

קבלנים רשומים, מנוסים ואמינים בפיקוח המרכז

מיקסום רווחים

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבנייה ובתקציב

ללא הון עצמי

אנא השאירו פרטיכם ומומחה עסקאות קומבינציה של המרכז הישראלי לתכנון ובניה

יחזור אליכם לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

עסקת קומבינציה – כל מה שצריך לדעת לפני שמחליטים

יש לכם שטח עם זכויות בניה שאתם לא יודעים איך לממש? מעדיפים שלא להיכנס להשקעות נדל"ן עתירות, שידרשו השקעה של כל כספי החיסכון שלכם (או יותר), וקשה לכם להעריך את התועלת ללא ניסיון בתחום?

הפתרון המושלם עבורכם הוא כמובן עסקת קומבינציה. עסקת קומבינציה מאפשרת לכם לבחור קבלן שיבנה מעל הקרקע שלכם מספר יחידות מגורים – כאשר חלק יישארו ברשותכם, וחלק ברשות הקבלן (בתמורה לעבודתו).

ללא ספק, עסקת קומבינציה היא בחירה שחשוב לקבל באופן מקצועי. הנה כל השאלות שחשוב לשאול – בטרם חותמים על ההסכם ומתחילים בבניה

איך מאתרים אנשי מקצוע איכותיים לעסקת קומבינציה?

עסקת קומבינציה מוצלחת, היא כזו שבה אתם מעניקים לקבלן מקצועי את היכולת לבנות על השטח שלכם, מבלי לדאוג למימון רכישה של שטחים לבנייה – ובתמורה, אתם מקבלים "את המפתח" ליחידות מגורים על חלק מהשטח, בהן תוכלו לעשות כרצונכם. עסקה כזו עשויה לשמש אתכם לבניית בית חדש לעצמכם או לילדים, או אף לבניית מספר יחידות מגורים שישמשו הכנסה פסיבית משמעותית בכל חודש.

ההצלחה של עסקת הקומבינציה שלכם תלוייה, ללא ספק, בבחירת קבלן מקצועי. הכשלים שיביא איתו קבלן לא מקצועי הם רבים מכדי שנוכל למנות אותם, אבל נוכל לציין, למשל:

  • חוסר יכולת לסיים את הפרוייקט – בעיקר בשל כשלי מימון וחוסר יציבות כלכלית (אחרי הכל, ההשקעה בבנייה היא השקעה של מאות אלפי עד מיליוני שקלים, לעיתים יותר, גם בלי לדאוג לרכישת הקרקע)

  • שימוש בחומרי גלם באיכויות פחותות על מנת להגדיל את רווחי הקבלן – ה"חיסכון" לקבלן בבחירת חומרי בינוי באיכות פחותה (כמו – ריצוף, בלוקים, כלים סניטריים, ועוד רבים) עשויה להיות גבוהה ככל שהפרויקט המשותף שלכם הוא גדול ומורכב – אבל אתם, בעלי הנכסים ויחידות הדיור שייבנו – תיפגעו משמעותית מבחירה חסרת אחריות כזו, ערך הדירות יירד לאורך השנים, והבנייה הלא איכותית תיראה.

  • עיכובים והקצאה לא מתאימה של כוח אדם – קבלנים ש"מנסים לחסוך" בפרויקטים כמו עסקאות קומבינציה, מקצים כוח אדם לא מקצועי או צוות קטן מידי, והמשמעויות בפועל הם עיכובים בבנייה – העלויות והעלויות האלטרנטיביות (בעיכוב בהשכרת הנכסים או מכירתם) נערמות

על מנת להבטיח שאתם עובדים עם קבלנים ואנשי מקצוע איכותיים – נהלו את המשא ומתן מול קבלנים מקצועיים, אמינים, ובעלי ניסיון בלבד. צוות המרכז הישראלי לתכנון ובניה יספק רשימת קבלנים שנבחרו בקפידה – ויציע ניהול הפרוייקט עם דגש על כל הפרטים – גדולים כקטנים

בעקת קומבינציה חשוב לבחור את האנשים הנכונים
הסכם קומבינציה לשביעות רצונך

איך יודעים שהסכם הקומבינציה עם הקבלן הוא טוב עבורכם?

בעיקרון, אתם מעוניינים, כמובן, לקבל מהקבלן את כמות יחידות הדיור הגדולה ביותר שתצליחו להשיג בעסקה, כאשר כמות יחידות הדיור תשקף גם את גורם הסיכון שאתם, כבעלי הקרקע, נוטלים, בהינתן כי התמורה בעד הקרקע תסופק לכם רק בתום התהליך הבנייה. שיעורים מקובלים של חלוקת יחידות דיור בין הקבלן לבעלי הקרקע הם בדרך כלל עד 45%.

לא מצליחים להגיע לכמות מספקת של יחידות דיור שהקבלן מבטיח לכם? פנו למרכז הישראלי לתכנון ובניה – ונשמח להציע לכם עבודה מול קבלנים ואנשי מקצוע מן השורה הראשונה, בהסכם הוגן שישמור על האינטרסים שלכם

איך אדע שהעסקה המוצעת לי היא טובה עבורי?

חשוב שתדעו – עסקאות קומבינציה הן מהשכיחות בעסקאות הנדל"ן בארץ, וכשאתם עובדים מול אנשי מקצוע, בפרוייקט מנוהל ותוך ליווי מקצועי משפטי ותכנוני – עסקת קומבינציה עשויה להיות דרך בעלת יתרונות משמעותיים, להשמשת קרקע עם זכויות בניה.

על מנת לבחון עסקאות קומבינציה שהוצעו לכם – חשוב שתקבלו ליווי מקצועי שיסייע להעריך את שווי הקרקע, את רמת הסיכון בעסקה, ואת חלוקת האחוזים שתהיה לטובתכם בפרוייקט.

איך אדע שהסכם הקומבינציה טוב עבורי

כך תבטיחו עסקת קומבינציה מוצלחת?

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

המרכז הישראלי לתכנון ובניה מציע בדיוק ליווי כזה – עם צוות של אנשי מקצוע עתירי ידע וניסיון. מעל עשרים שנות ניהול בפרויקטי תכנון ובניה מורכבים, ועשרות פרויקטים שכבר הסתיימו לשביעות רצון הלקוחות – אפשרו לנו להציע לבעלי נכסים וקרקעות: ליווי מקצועי, רשימת קבלנים ואנשי מקצוע איכותיים, אמינים ומדופלמים; ניהול הפרוייקט על כל היבטיו (כולל היבטים משפטיים ובירוקרטיים); ומעקב מלא תשומת לב אחר התנהלות הפרוייקט – שיבטיח שההסכם נשמר במלואו.

אם אתם שוקלים עסקת קומבינציה, אם כבר מצאתם קבלן או אם אין לכם מושג איך מתחילים – התקשרו אלינו. נשמח לנהל בשמכם כל פרוייקט תכנון ובנייה, באופן חסכני מבחינת עלויות, מדוייק מבחינת זמנים, נינוח – ורווחי.