הוספת מרפסת לדירתך בהליך מזורז

בדוק זכאותך להוספת מרפסת עפ"י חוק התכנון והבינוי החדש.

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

שיפור עצום באיכות החיים

עליית ערך הדירה בכ-15%

הליך מהיר: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

חידוש חזות הבניין

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבנייה ובתקציב

אנשי מקצוע בדוקים ומובילים בפיקוח המרכז

מעוניין בבדיקת זכאות להוספת מרפסת?

אנא השאר פרטיך ונציג שלנו יחזור אליך לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

מרפסת בטון או מרפסת תלויה?

על פי מחירון הדירות של "לוי יצחק", דירות שיש להן מרפסת שמש מעלות את ערכן בעד 15%. היכולת להוסיף מרפסת לדירה היא התחום התקנות העירוניות – ובמרבית הערים (במיוחד כאשר מדובר בפרוייקט של כל השכנים גם יחד), ניתן להוסיף 10% משטח הדירה ועד 14 מטרים – ללא תוספת תשלומי ארנונה. במקרים של זכויות בנייה לא מנוצלות – תוכלו להשיג לעצמכם מרפסת שמש אפילו גדולה יותר. איכות חיים, פינה של שמש, שולחן אירוח קטן ומקום שקט "לברוח" אליו לרגע של שקט עם עצמכם – תוספת של מרפסת בדירה שלכם מציעה את כל זאת ועוד – אבל איך תבחרו את סוג המרפסת? ומה חשוב לדעת, על מנת להבטיח שהמרפסת שלכם תיבנה – בצורה בטוחה, איכותית, ולטווח ארוך?

שני סוגים שונים של מרפסות שתוכלו לבנות

בעבר, בניית מרפסת היתה פרוייקט בנייה מבטון, שהצריך הוספה של עמודי תמיכה (גם הם מבטון) למבנה, עבודת בנייה ארוכה ומורכבת, שנערכת כולה במקום.

היום, מקובלת שיטה קלה, נוחה ויעילה יותר לבניית מרפסות – שיטת המרפסות התלויות, אלה מרפסות עשויות פלדה, אשר נבנות ומגיעות מוכנות אל הבניין, ומותקנות באמצעות עיגון קונסטרוקציית הפלדה אל עמודי התשתית של המבנה. בניגוד למרפסות בטון, מרפסות פלדה הן קלות (הן שוקלות בממוצע כשביעית ממרפסות בטון – 1 טון למרפסת של כ – 12 מ"ר, לעומת כשבעה טון עבור מרפסת בטון), התקנתן מהירה – וניתן להתקין מספר מרפסות תלויות ביום אחד. עוד יתרון למרפסות תלויות – ייתור הצורך בעמודים תומכים, מפחית את הפגיעה של הבנייה באסתטיקה של השטחים המשותפים, כמו חצר הבניין.

שני סוגים של מרפסות

מרפסת בטון או מרפסת תלויה?

מרפסת בטן או מרפסת תלויה

מרפסות בטון הן מרפסות זולות יותר לבנייה, והן נפוצות יותר נכון להיום, אולם חשוב לדעת, כי מרפסת בטון היא מבנה כבד שיש לתכנן ולעגן אותו באופן מקצועי ומחושב – למניעת אסונות. מרפסת תלוייה היא פרוייקט מהיר, קל ונוח יותר, היא בדרך כלל יקרה יותר אולם גם כאן – חשיבות מכרעת לצורת העיגון של המרפסת אל המבנה, לטובת בטיחות השימוש במרפסת לאורך שנים.

בכל מקרה, עלות הבנייה של מרפסת – מרפסת בטון או מרפסת תלויה, בגודל של עד 14 מ"ר, צפויה לעלות לא יותר מ – 100,000 ₪ - בהתחשב בתוספת לערך הדירה, מדובר ללא ספק ברווח.

איך מתחילים בפרוייקט הבנייה של תוספת מרפסת לדירה?

חשוב לדעת – בישראל של היום, כמעט ואין פרוייקטי בנייה שאינם מערבים מנהלים מקצועיים לפרוייקט – ובצדק. בפרוייקט הבנייה של מרפסת חדשה (או הרחבה למרפסת קיימת), נדרשים בעלי הנכס לנהל את הסכמות הדיירים (בניית מרפסת לדירה, כאשר הדיירים – כולם או רובם – מעוניינים גם הם בהוספת המרפסת – היא פרוייקט משמעותית זול יותר עבור כל דייר, ביחס לפרוייקט בניית מרפסת יחידה בבניין, וגם הליך הוצאת האישורים הנדרשים צפוי להיות קל יותר, ברגע שמדובר על פרוייקט משותף לכל הבניין); את הוצאת ההיתרים והאישורים הנדרשים (תהליך שאורך בין שמונה חודשים לשנה); את בחירת הקבלן וניסוח הסכם העבודה עימו (קשה להפריז בחשיבות הבחירה הנכונה של בעל מקצוע, שיוכל לבנות עבורכם את המרפסת בהתאם לתקנות, להסכם, ותוך שמירה על האינטרסים שלכם); ואת ניהול הפרוייקט עד לסופו.

איך מתחילם הפרוייקט הוספת מרפסות

אין שום סיבה לעשות את זה לבד

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

אין שום סיבה לעשות את זה לבד

בעלי נכסים אינם אמורים להיות בעלי ידע מקיף כל כך בפרויקטי נדל"ן, עד שיידעו לנהל ללא כל קושי כל קבלן או איש מקצוע, לדאוג להסכמת הדיירים, להשיג היתרי בנייה, לחתום על הסכם בנייה איכותי עם בעל המקצוע – ובסופו של דבר, לוודא כי ההסכם על כל סעיפיו נשמר וכי אתם מקבלים בנייה באיכות שחלמתם עליה.

לא רוצים לדאוג לעשרות אלפי השקלים שהשקעתם? לא מסוגלים לנהל את הקבלן? לא בטוחים שהחוזה שלכם איכותי או שהקבלן מקפיד לבנות על פיו?

אל תהססו! התקשרו עוד היום למרכז הישראלי לתכנון ולבנייה – ואנחנו ננהל את הפרוייקט עבורכם.

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה מרכז צוות של מקצוענים, בעלי כעשרים שנות ניסיון ועשרות פרוייקטי תכנון ובנייה מוצלחים – בכל רחבי הארץ. אנחנו כאן, על מנת לעזור לכם בכל שלבי בניית המרפסת שלכם:

  • ננהל את שלב האישורים וההיתרים בשמכם

  • נסייע בהתמודדות מול שאר דיירי הבניין

  • נציע לכם מגוון נרחב של קבלנים ואנשי מקצוע איכותיים, מנוסים ואמינים, שיבטיחו עבודת בנייה מצויינת ושמירה על הסכם הבנייה

  • נלווה אתכם בשלב הניסוח והחתימה על הסכם הבנייה

  • נלווה את הפרוייקט ונוודא כי כלל סעיפי ההסכם בו נשמרים בקפידה על ידי הקבלן – לאורך כל הדרך

המרכז הישראלי לתכנון ובנייה מציע ליווי מקצועי, ידידותי, ומלא תשומת לב – בתהליכי בנייה מורכבים, כמו בניית מרפסות, תמ"א, שיפוץ חזיתות, ועוד רבים. אנחנו מציעים ליווי ללא עלות לבעלי נכסים, ומזמינים אתכם ליצור עימנו קשר כבר עכשיו, ולהבטיח בנייה מוצלחת, ללא דאגות לאורך הפרוייקט, עם עמידה בלוחות הזמנים ובכלל ההתחייבויות החוזיות, ועם דאגה לכל הפרטים שמסביב – כך שלכם יישאר רק לבחור את התפריט, למסיבת חנוכת הבית המחודש שלכם, עם תום הבנייה.

מידע נוסף אודות הוספת מרפסות