בעל קרקע עם זכויות בנייה? בוא להרוויח מכל העולמות!

עסקאות קומבינציה מא' עד ת' בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

קבלנים רשומים, מנוסים ואמינים בפיקוח המרכז

מיקסום רווחים

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבנייה ובתקציב

ללא הון עצמי

אנא השאירו פרטיכם ומומחה עסקאות קומבינציה של המרכז הישראלי לתכנון ובניה

יחזור אליכם לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

שלושה טיפים לבחינת הכדאיות הכלכלית בעסקאות קומבינציה

מי שהוא הבעלים הגאה של קרקע שניתן לבנות עליה – לא תמיד מסוגל לממן פרוייקט בנייה על פי אחוזי הבניה המותרים על הקרקע, מכיסו. במקרים בהם אתם הבעלים של פיסת קרקע כזו, שיש עליה אחוזי בנייה לא מנוצלים – חשוב שתדעו, כי אתם יכולים להעניק את ההיתר לבנייה על הקרקע לקבלן מקצועי ומהימן – ללא תשלומים או עלויות, תוך שאתם מתחלקים בבעלות על יחידות הדיור עם תום הבניה, לפי שיעורים שייקבעו מבעוד מועד.

בבסיסה של כל עסקת קומבינציה מוצלחת, עומד הסכם התקשרות בין בעל הקרקע לבין קבלן מקצועי, איכותי, אמין ומנוסה. רק איתור של בעל מקצוע כזה – יבטיח בנייה איכותית על הקרקע שלכם, על פי ההיתרים, התקנון והאישורים, בתכנון ובביצוע איכותיים.

אם אין לכם ידע וניסיון בפרויקטי נדל"ן, המרכז הישראלי לתכנון ובניה מציע ליווי וניהול של עסקאות קומבינציה – מתחילתן ועד סופן המוצלח.

המרכז הישראלי לתכנון ובניה מציע:

  • סיוע בהיבטים הפיננסיים והמשפטיים של עסקאות קומבינציה, כולל ייעוץ בעניין ההסכם החוזי עם קבלנים ואנשי מקצוע

  • בחירה של קבלנים ואנשי מקצוע בתחום הנדל"ן מהשורה הראשונה בארץ, מתוך רשימה מצומצמת של אנשי נדל"ן מהטובים שבנמצא: מקצועיים, מדופלמים, מנוסים, בעלי וותק ויציבות כלכלית נדרשת

  • ליווי לאורך כל הפרוייקט ושמירה על האינטרסים שלכם, בעלי הקרקע – בחינת התקדמות הפרויקט על הקטנים שבפרטים, כולל איכות חומרי הגלם המשמשים בפרוייקט, לוחות הזמנים, וכדומה


איך בוחנים עסקאות קומבינציה ומה כדאי לדעת לפני שחותמים על הסכם עם קבלן?

עסקאות קומבינציה הן עסקאות בשווי של מיליוני שקלים לעיתים, עם בנייה של מספר יחידות מגורים על הקרקע אשר בבעלות פרטית. את היחידות שנבנו מעל הקרקע, מחלקים בשיעורים קבועים מראש בין הקבלן לבעל הקרקע – בדרך כלל בסדר גודל של 35% - 45% מיחידות הדיור לטובת בעל הקרקע.

על מנת לוודא כי ההסכם, כמו גם עסקת הקומבינציה כולה, הם הנכונים עבורכם – כדאי לתת את הדעת על שלושת המפתחות הבאים:

אל תוותרו על הערכה ריאלית של שווי המגרש על ידי שמאי מקרקעין מטעמכם

חשוב להבין, כי חלוקת האחוזים בין הקבלן לבעל הקרקע, תלויה בעיקר בשווי הקרקע. רק הערכה מדוייקת של המחיר אותו הקבלן נדרש לשלם עבור הקרקע – תסייע לכם לגבש הבנה בנוגע לכמות יחידות הדיור (והשווי שלהן) בטרם החתימה על ההסכם.

לצד הערכת שמאי מקצועי את שווי המגרש – מומלץ גם להעריך את גורם הסיכון בעסקת הקומבינציה. הסיכון נובע מן העובדה שבעוד הקבלן מקבל לידיו, כביכול, את המגרש, כבר בתחילת העבודה המשותפת – בעל הקרקע יקבל לידיו את התמורה, רק בתום העבודה. בכל מקרה בו הקבלן מפסיק את העבודה, דוחה אותה, משנה אותה וכדומה – פוטנציאל ההפסד (במונחים של כסף, זמן, ומשאבים אחרים) עבור בעל הקרקע – הם גדולים.

אל תחתמו על הסכם קומבינציה מבלי שתוודאו, כי לצידכם צוות מקצועי שיסייע להעריך את איכות ההסכם עבורכם. כמות יחידות הדיור שתקבלו – חייבת לשקף את מחיר הקרקע, ואת הסיכון שאתם לוקחים בשיתוף הפעולה.

פנו למרכז הישראלי לתכנון ובניה – ואנחנו ננהל עבורכם את פרוייקט הבינוי – החל בשלב הערכת השווי של המגרש, ולאורך ניסוח ההסכם, תוך שמירה על האינטרסים שלכם והקפדה על ביצוע מושלם של כל שלבי העסקה.

הערכת שמאי בעסקת קומבינציה

הקפידו להבין מבעוד מועד מה יהיו העלויות הנוספות, המיסים והתשלומים בעסקת הקומבינציה

עלויות הכרוכות בעסקת קומבינציה

התשלומים המושתים על בעל הקרקע הם בדרך כלל:

  • היטל השבחה על השטח

  • היוון הבעלות כשהקרקע חכורה ושייכת למנהל מקרקעי ישראל

  • מס שבח חלקי – בסכומים נמוכים ביחס לתשלום במכירת הקרקע

  • מס ערך מוסף בגין השווי הכלכלי של שירותי הבנייה

במרבית עסקאות הקומבינציה, מקובל שהקבלן לוקח על עצמו את תשלומי המיסים הבאים:

  • מס רכישה

  • כל האגרות הנדרשות להיתר בניה

  • מס הכנסה

ההסכם בין בעל הקרקע לקבלן אמור להכיל התייחסות לחלוקת התשלומים בין הקבלן לבעל הנכס. חשוב לבחון לעומק לא רק את ההיתרים וזכויות הבנייה בקרקע (אחרי הכל, איך תחלקו ביניכם את יחידות המגורים שייבנו על השטח, אם תגלו שבשטח ניתן לבנות כמות קטנה של יחידות דיור?) – ולהסכים על חלוקת התשלומים בגין הבנייה.

אל תיכנסו לעסקת קומבינציה בלי ליווי מקצועי מתחילת הפרוייקט ועד סופו

עסקת קומבינציה היא עסקה מורכבת, ארוכה, ומאתגרת. במהלך הבנייה, הקבלן ייקלע ללא ספק לאתגרים ויצטרך לא פעם לבחור כיצד לפתור אותם והאינטרסים של מי יקודמו – שלכם, או שלו.

עסקת קומבינציה עם ליווי מקצועי

ההיבטים שיבטיחו עסקת קומבינציה מושלמת

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

עסקת קומבינציה היא עסקה מורכבת, ארוכה, ומאתגרת. במהלך הבנייה, הקבלן ייקלע ללא ספק לאתגרים ויצטרך לא פעם לבחור כיצד לפתור אותם והאינטרסים של מי יקודמו – שלכם, או שלו.

אל תנסו לנהל עסקת קומבינציה מול הקבלן בעצמכם ללא ניסיון וידע – האפשרויות להפרת החוזה הן רבות, וכולן יגרמו לכם עוגמת נפש, בזבוז ניכר של כסף וזמן, "כאבי ראש" וייאוש.

המרכז הישראלי לתכנון ובניה, מציע ניהול מקצועי של פרויקטי תכנון ובינוי נדל"נים – הכוללים את כל ההיבטים שיבטיחו עסקת קומבינציה מושלמת. אנחנו עובדים עם רשימת קבלנים מנוסים, מקצועיים ואמינים – ומציעים את כלל שירותי הליווי והניהול של עסקאות קומבינציה, החל מניסוח ההסכם, דרך קבלת ההיתרים, וכלה – בקבלת סט מפתחות משמח. אנחנו נדאג להציג בפניכם אנשי מקצוע איכותיים, נדאג לניסוח הסכם איכותי עבורכם, ונהיה שם, לכל אורך הדרך, לוודא שהפרויקט מתקדם כצפוי ועל מי מנוחות.

שירותי הליווי של המרכז הישראלי לתכנון ובניה מוצעים לבעלי קרקעות ללא עלות – אבל חוסכים לכם הפסדים ניכרים של כסף רב, זמן, ומפח נפש בעבודת בנייה לא איכותית. פנו אלינו עוד היום – ונשמח ללוות אתכם, בעסקת הקומבינציה שלכם!