הוספת ממ"ד תקני
בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

מעוניין בהצעה אמינה ומקצועית להוספת ממ"ד בביתך?

אנא השאר פרטייך ונציג יחזור אליך לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

הגברת הבטחון האישי והמשפחתי

עליית ערך משמעותית

הליך מהיר: טיפול באישורים מהשכנים, בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

הוספת חדר עבודה/ילדים

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט ובתקציב

קבלנים רשומים, בדוקים ואמינים בפיקוח המרכז

הוספת ממ"ד לדירה – איך תדעו שהקבלן בונה עבורכם ממ"ד תקני?

בניגוד לתוספות והרחבות בנייה מכל סוג אחר (שלא פעם הם מותנים בהוספה של ממ"ד) – התוספת של ממ"ד לדירה או לבית היא תוספת שנדרש לבנות אותה בדיוק על פי החוקים והתקנות של פיקוד העורף והג"א. אם אתם מחפשים קבלן לבניית תוספת של ממ"ד לבניין או לבית שלכם – איך תדעו שהממ"ד שנבנה הוא תקני, והאם זה חשוב?

אם אין לכם ממ"ד - תוכלו להגיש בקשה להיתר לתוספת ממ"ד

מבנים שנבנו בישראל לפני שנת 1992, הם בדרך כלל כאלה ללא ממ"ד. בבתים ובדירות שאינם כוללים ממ"ד, נקבע על ידי פיקוד העורף והג"א, כי יש לעודד בעלי נכסים להוסיף ממ"ד לדירה – על ידי תהליך אישורים מהיר (עד 45 ימים) וללא סירוב אלא מסיבות יוצאות דופן; על ידי תוספת לבית ללא היטל השבחה; ועוד.

ההליכים הבירוקרטים הם מורכבים – אבל השלב המורכב והמפחיד באמת הוא שלב בחירת הקבלן לביצוע תוספת הממ"ד. הקבלן או איש המקצוע שיבנה עבורכם את הממ"ד, חייב להיות קבלן רשום, מנוסה ומקצועי, שמכיר את הליכי הבנייה המיוחדים של ממ"דים ופועל על פי תקנות פיקוד העורף והג"א בבניית ממ"ד תקני. הנה כמה מתקנות אלה:

 • קירות ביציקת בטון מזויין ובעובי של 25 ס"מ לפחות

 • דלת הדף דירתית ללא סף

 • חלון הדף כפול – עם חלון פנימי מאובטח וחלון חיצוני מפלדה

 • טיח על פי התקן עבור ממ"דים

 • ריצוף

 • צינורות אוורור

 • נקודות חשמל

 • ועוד

children-3368013_640.jpg

כך תוכלו לוודא כי עבודת הבנייה של אנשי המקצוע שהזמנתם מבוצעת באופן איכותי, בהתאם להסכם ועל פי תקנות הבנייה לממ"דים

איכות ותקינות בבניית ממ"ד

אם אתם שואלים את עצמכם – כיצד תוכלו לוודא כי עבודת הבנייה של אנשי המקצוע שהזמנתם מבוצעת באופן איכותי, על פי ההסכם ועל פי תקנות הבנייה לממ"דים – אנחנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, במרכז הישראלי לתכנון ולבניה, ואנחנו נוודא כי תוספת הממ"ד שלכם מבוצעת בצורה מושלמת.

כיום, מעל 90% מפרוייקטי ההרחבות ותוספות הבניה, כולל תוספת של ממ"ד לבית פרטי או לבניין דירות – לא מבוצעת כאשר הקבלן או איש המקצוע פועל ישירות מול בעל הנכס.

זאת, בשל היסטוריה של תקלות וחוסר יכולת של הקבלנים לעמוד בתנאי ההסכמים מתחילתם ועד סופם.

בישראל של שנת 2018, מעל 85% מהסכמי העבודה עם קבלנים לא הגיעו לכדי סיום משביע רצון של הפרוייקט. קבלנים רבים נטשו את פרוייקט הבינוי באמצע (גם לאחר קבלת כלל התשלומים בעד הבנייה), או, במקרים בהם נשארו וסיימו את הבנייה – סיימו אותה תוך "עיגול פינות" – כמו: שימוש בחומרי גלם באיכות ירודה, הקצאת מספר קטן של פועלים וחריגות בזמנים, או בנייה שאינה שומרת על איכותה לאורך שנים רבות. במקרה של תוספות ממ"דים הנושא אף רגיש יותר, מכיוון שבנייה של ממ"ד שלא על פי התקנים – הוא לא יספק את ההגנה המובטחת. ליקויים לדוגמה בבניית ממ"דים שבוצעו על ידי קבלנים לא מקצועיים, יהיו:

 • בניית ממ"ד שאינו אטום לגזים (הבדיקה: אור חודר דרך הדלת כאשר היא סגורה)

 • שכבת טיח עבה יותר מהמותר בתקן – שכבת טיח עבה עשויה לכסות על בנייה פחות איכותית, אולם שכבת הטיח עלולה להתפרק ולעוף בעת הפצצה – ואף לסכן את הנוכחים בממ"ד

 • חלונות או דלתות הממ"ד אינן נסגרות היטב או שהן נסגרות רק תוך הפעלת כוח רב – הרכבה לא מקצועית של החלונות או הדלתות, המשקופים, או גומיות האטם

 • ועוד

על מנת להבטיח שבניית הממ"ד שלכם תבוצע על פי כל התקנות ולשביעות רצונכם – פנו אלינו, במרכז הישראלי לתכנון ולבנייה, ונשמח ללוות אתכם לאורך כל תהליך הבנייה של תוספת הממ"דים

אתגרים נוספים בתוספת ממ"ד בבתי דירות משותפים

מעבר לאתגר איתור הקבלן או איש המקצוע שיבנה את הממ"ד שלכם לשביעות רצונכם ועל פי כל התקנות המחייבות – בתוספת של ממ"ד בבית דירות חשוב גם להשיג את הסכמת רוב השכנים, וגם להשיג היתרי בנייה מהרשויות המקומיות (זה נדרש גם בתוספות של ממ"ד בבתים פרטיים) בהליכים שעשויים להיראות מורכבים למי שעוד לא התנסה בהפקת היתרי בנייה בעבר.

הסכמת דיירים להוספת ממ"ד

מתקשים לרכז את כל המחויבויות בתוספת ממ"ד לבניין שלכם? מחפשים גורם מקצועי שיסייע, גם באיסוף החתימות מהשכנים, קבלת ההיתרים, וניהול פרוייקט הבנייה? רוצים לדעת כי קבלן הבנייה שלכם הוא קבלן מדופלם, מומלץ, אמין ומנוסה?

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

המרכז הישראלי לתכנון ובניה מלווה פרויקטים של תוספות בנייה והרחבות, תוספת של ממ"דים לבתים פרטיים ולבניינים, פרויקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית, ועוד – מזה שני עשורים. הניסיון, המקצועיות, האמינות, והידע שצברנו – הם אלה המאפשרים לנו להבטיח כי גם בפרוייקט תוספת הממ"דים שלכם, נוכל לנהל את הבנייה מתחילתה ועד סופה, על כלל היבטיה, לסיום מוצלח ולשביעות רצונכם.

אנחנו עובדים עם קבוצת קבלנים ובעלי מקצוע מהטובים והאמינים בתחום, אנשי מקצוע אלה נבחרו על ידינו בתהליך סינון קפדני של שנים, והם מוצעים ללקוחותינו בשל המקצועיות, האדיבות, מוסר העבודה, והניסיון שלהם, לצד שפע של המלצות מלקוחות עבר שלהם.

הליווי שאנחנו מציעים בפרויקטי בניה ותכנון מוצע לבעלי נכסים ללא עלות – וברוב המכריע של המקרים, הוא חוסך זמן יקר, בזבוז של משאבים, והרבה "כאבי ראש".

התקשרו אלינו עוד היום – ונשמח להציע לכם ליווי ללא עלות בתוספת הממ"ד בבניין שלכם!