השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

הליך מזורז: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

שינוי תב"ע והרחבת זכויות בניה

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבנייה ובתקציב

עליה משמעותית בשווי הנכס

שיפור איכות החיים

קבלנים רשומים, מנוסים ואמינים בפיקוח המרכז

מעוניין בתוספת בניה או הרחבה לבית או לדירה?

אנא השאר פרטייך ומומחה של המרכז הישראלי לתכנון ובניה יחזור אליך לתיאום פגישה אישית בביתכם ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

תוספות בנייה והרחבות
בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

תוספות בנייה והרחבות לבית שלכם - האם לפנות ישירות לקבלן או לעבוד מול גורם מקצועי שינהל בשמכם את הפרוייקט?

תוספות בנייה והרחבות עשויות להפוך את הנכס שלכם שימושי יותר, נעים ונוח יותר, להעלות את ערכו, ולשפר משמעותית את איכות החיים של הדרים בנכס. ביחד עם זאת, תוספות בנייה והרחבות נדרשות לניהול מקצועי ומושכל של פרוייקט הבנייה – ובמרבית המקרים, לא די לפנות לקבלן בנייה ולהותיר בידיו את כלל הטיפול בתוספות הבנייה ובהרחבות שלכם.

גיליתם שעל פי התב"ע העירונית יש לכם זכויות בנייה שלא ניצלתם?
הבנתם כי בתהליך בירוקרטי לא מורכב תוכלו להוסיף לתב"ע הקיימת זכות ליחידת מגורים נוספת ולהגדיל את ההכנסה החודשית על ידי בניית יחידת מגורים והשכרתה?
מרגישים שאתם לא יודעים כיצד להתחיל פרוייקט תוספות בנייה או הרחבות לבית – ולצלוח אותו בשלום?

עצוב להגיד, אולם אם קיים בכל חשש מפני תחילת עבודה אל מול קבלן – המציאות מוכיחה כי אתם דואגים בצדק. בישראל, קבלנים רבים אינם מסוגלים לסיים פרויקטים פרטיים שהתחילו בהצלחה ותוך עמידה בכלל תנאי החוזה. הסיבות לחריגות מן החוזה הן מרובות – ניסיון לגרוף יותר רווחים, רמה מקצועית מוטלת בספק, קשיים טכניים או כלכליים שהקבלן נקלע אליהם תוך כדי עבודה, או אתגרים ומורכבויות בבנייה שהתגלו תוך כדי עבודה.

תוספות בנייה והרחבות במבנים בישראל

תוספות בנייה והרחבות למבנה שלכם, בין אם מדובר בבית פרטי או בין או מדובר בבניין דירות – בדרך כלל מוסיפות מטראז' למבנה. זה יכול להיות הוספת חדרים, חדרי שירותים, ממ"ד או מרפסות; בנייה על קומת הגג או תוספת של קומה למבנה; תוספת של יחידת מגורים בשטח המבנה; וכדומה. בכל המקרים הללו – יש לבצע תהליך בדיקת זכויות הבנייה, והתאמת התכנית לתב"ע של המבנה.

מה עושים במקרה של חריגות ביחס לחוזה בעבודה עם הקבלן?

פרויקטים רבים של תוספות בנייה והרחבות – פשוט נתקעים. אחרי הכל, מדובר בפרויקטים יקרים, בהם בעלי הנכס משקיעים את כל המשאבים והמרץ בתכנון הראשוני – ופעמים רבות, כאשר ההתקשרות עם הקבלן עולה על שרטון, אתם מתקשים למצוא את הכוחות להתחיל מחדש.

התוצאה? אנחנו מתפשרים, "מעגלים פינות", לומדים לחיות עם החריגות מההסכם או עם פרויקטים לא גמורים. לעיתים, בניה ללא האישורים הנדרשים מחייבת את בעלי הנכס להרוס חלקים נרחבים מן המבנה - על מנת לקבל אישורים לקראת תהליך בנייה נוסף.

אל תגיעו לאתגר כזה!

קבלו ליווי מאיתנו, בצוות הישראלי לתכנון ולבנייה – והבטיחו תהליך בטוח, מוגן, שמגן על האינטרסים שלכם לאורך כל הדרך ומתנהל על מי מנוחות – מתחילתו, ועד סופו – כולל כלל ההיבטים שיש לדאוג להם, בתהליכי תכנון ובינוי של תוספות בנייה והרחבות.

תוספות בניה בישראל

אז, עם או בלי חברה מקצועית שתלווה את הפרוייקט וההתנהלות מול הקבלן?

התנהלות בפרויקט תוספות והרחבה
המרכז הישראלי לתכנון ובניה

בישראל של המאה ה – 21, מעל 80% מהתחלות הבנייה של תוספות בנייה והרחבות – אינם מסתיימות על פי החוזה בין בעל הנכס לקבלן. גם בפרוייקטים שמסתיימים למישרין לכאורה, לא פעם מתגלים לאחר זמן כשלים של הקבלן בתהליך הבנייה – כמו למשל שימוש בחומרי גלם שאינם איכותיים בשימוש לטווח ארוך, וכדומה.

על מנת לנהל פרוייקט תוספות בנייה והרחבות שיתחיל ויסתיים באיכות גבוהה – חשוב שתשימו לב לנקודות אלה:

  • חשוב לבחור קבלן מקצועי ואמין, בעל ניסיון וידע, שיש לו את כל הנדרש להשלים את הפרוייקט בהצלחה

  • חשוב לפקח על פעילות הקבלן באופן שוטף ורצוף, על מנת לוודא שהפרויקט מתקדם כמתוכנן, הן מבחינת לוחות הזמנים והן מבחינת התכנון והבנייה עצמה

  • חשוב להקפיד על השלמת התהליכים הבירוקרטים הנדרשים לשם קבלת האישורים לתוספות הבנייה או ההרחבות – עוד לפני שמתחילים לבנות.

לבחור חברת ניהול של פרוייקטי נדל"ן שתפקח על פרוייקט הבנייה שלכם

אם אין לכם את הזמן, הידע, והיכולת לעקוב אחר כלל ההיבטים של בחירת קבלן ופיקוח עליו – מומלץ בחום לבחור חברת ניהול של פרוייקטי נדל"ן, שתפקח על פרוייקט הבנייה שלכם.

איך בוחרים חברה כזו לפיקוח על פרוייקט תוספות הבנייה וההרחבות שלכם?

בוחרים חברת תכנון ובינוי בעלת הניסיון והוותק המתאימים, אשר מתחייבת להגן על האינטרסים שלכם – בכל היבטי הפרוייקט.

ניהול פרוייקט הרחבות ותוספות בניה

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה – מלווים פרוייקטי נדל"ן בהצלחה מזה עשור

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

אנחנו במרכז הישראלי לתכנון ולבנייה מציעים ליווי של בעלי נכסים בתהליכי תכנון ובנייה מורכבים, בבתים פרטיים ובדירות. אנחנו מלווים פרוייקטי נדל"ן, תכנון, בינוי, שיפוצים, פרויקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית, ואחרים – מזה מעל עשור, עם עשרות פרויקטים מוצלחים מאחורינו.

הצוות המקצועי שלנו מציע ליווי מלא בתהליך הבנייה של תוספות בנייה או הרחבות – החל משלב בחירת קבלן איכותי, מקצועי ואמין – ועד לסיום המוצלח של הפרוייקט. אנחנו נטפל במקצועיות בהיבטים הבירוקרטים של הפרוייקט, נסייע באיתור והיקשרות עם קבלן מקצועי, מדופלם ומנוסה – וננהל את הבנייה לאורך כל שלביה.