הוספת מרפסת לדירתך בהליך מזורז

בדוק זכאותך להוספת מרפסת עפ"י חוק התכנון והבינוי החדש.

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

שיפור עצום באיכות החיים

עליית ערך הדירה בכ-15%

הליך מהיר: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

חידוש חזות הבניין

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבנייה ובתקציב

אנשי מקצוע בדוקים ומובילים בפיקוח המרכז

מעוניין בבדיקת זכאות להוספת מרפסת?

אנא השאר פרטיך ונציג שלנו יחזור אליך לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

אין לכם מרפסת? על פי החוק, כנראה שתוכלו להוסיף מרפסת לדירה שלכם!

חוק התכנון והבנייה מאפשר להוסיף מרפסת לכל מבנה, בשטח של 12 – 14 מ"ר בדרך כלל.
תוספת של מרפסת (או הרחבת מרפסת, על פי זכויות הבנייה של הדירה או הבית) מעלה את ערך הנכס ומאפשרת לכם ליהנות יותר מהנכס אשר ברשותכם.

חשוב שתדעו – בישראל, על פי חוק, כל דירה שאין לה מרפסת, יכולה ליהנות מהוספת מרפסת כזו, בהליכי אישור מקוצרים ואפילו אם לא כל השכנים מאשרים את הבנייה!

הבחירה להוסיף מרפסת לדירה שלכם, מחייבת תהליך הוצאת אישורים, תכנון קפדני ובנייה – וכל אלה, כרוכים בהוצאות משמעותיות ובאי וודאות. כולנו זוכרים את המקרים הטראגיים של מרפסות שהתמוטטו בבנייני דירות – יותר מפעם אחת בישראל. כמובן, שהתמוטטות של מרפסת היא האסון הנורא ביותר שקבלן לא מקצועי עשוי לגרום – אולם היא לא הנזק היחיד שחוסר מקצועיות עלול להוביל אתכם להתמודד עימו.

אם אין לכם ניסיון בפרויקטי בינוי ונדל"ן או בניהול קבלנים ואנשי מקצוע בתחום – אל תתמודדו עם פרוייקט בניית מרפסות בעצמכם. את עוגמת הנפש, ההפסדים הכספיים העצומים, את אי הדיוקים הנגרמים מחוסר מקצועיות שעלולים להפוך מסכני חיים בבנייה של מרפסת או הרחבת מרפסת – אתם יכולים למנוע, באמצעות עבודה עם חברה מקצועית שתנהל את פרוייקט הבנייה שלכם.

בניית מרפסת – חשוב שתעבדו מול אנשי מקצוע שידאגו לכם

החוק בישראל מאפשר לכל בעל דירה שאין לה מרפסת, לקבל היתרים עבור הוספת מרפסת – בפרוייקט משותף עם שאר השכנים, או באופן עצמאי, ולעיתים אף ללא הסכמה גורפת של כל דיירי הבנייה לבניית המרפסת שלכם.

בנייה של מרפסת, היא בראש ובראשונה החלטה תכנונית. חשוב שאיש מקצוע יוודא כי תשתית הבניין מסוגלת לעמוד בעומס הנוסף. במקרים של תשתית שאינה חזקה מספיק – יש צורך לבנות את המרפסת עם תמיכת עמודים או תמיכה אחרת שתבטיח שהמרפסת תישאר יציבה וחזקה - לתמיד.

לצד הבחירות התכנוניות וההנדסיות – חשוב לפעול להשגת האישורים הנדרשים לבניית מרפסת או להרחבת המרפסת הקיימת. בדרך כלל, תהליך השגת האישורים הנדרשים, אורך בין שמונה חודשים לשנה.

הוספת מרפסות | מידע חשוב
הוספת מרפסות - היזהרו מהבטחות שווא

הקבלן הבטיח – זה לא אומר שהקבלן יקיים...

חשוב להבין, כי במציאות הנדל"נית בישראל, קבלנים אינם מסיימים בהצלחה פרוייקטי בינוי רבים. קבלנים שמבטיחים בנייה מקצועית, שמדברים על הניסיון העתיר שלהם (אולם לא מציגים דוגמאות או ממליצים), ובעיקר כאלה המציעים הצעת מחיר שאינה תואמת את אפשרויות הבנייה והעלויות בפועל של הפרוייקט שלכם – עשויים להוליך אתכם שולל.

לא תמיד בני אדם "מן השורה" יכולים להגן על עצמם מפני אנשי מקצוע חובבנים אך חלקי לשון. הנזקים – מרחיקי לכת.

הנזקים של עבודה עם קבלנים חסרי ניסיון

הנה רשימה של שאלות שיסייעו למנוע נזקים בבניית מרפסות לא מקצועית:

  • האם הקבלן מוסמך לבחון את תשתית הבניין – והאם הוא בוחן את המבנה בצורה מקצועית, על מנת להתאים את תשתית המרפסת שלכם לתשתית הבניין ולהבטיח מרפסת חזקה ובטוחה?
    תשתית לא מתאימה למרפסת, שלא תוכננה בהתאם למאפייני תשתית הבניין – מהווה סכנת חיים

  • האם הקבלן מקפיד על איטום איכותי במהלך הבנייה?
    קבלן לא מקצועי עשוי לבנות מרפסת ללא איטום – מה שיגרור כבר בחורף הבא, בעיות חדירה של מים אל המרצפות – ולעיתים גם אל הדירה

  • האם תכנון המרפסת מתאים לתכנון הדירה ואיכותי? בעיות תכנוניות, כמו מפלס ריצוף במרפסת שאינו בגובה הריצוף בבית – יביא ליצירת מדרגה המהווה מפגע

  • האם הקבלן מחוייב להסכמים החוזיים שלקח על עצמו? חוסר עמידה בזמנים, שימוש בחומרי גלם באיכות פחותה, או הפסקת עבודה ואי סיום פרוייקט הבנייה של המרפסת, לעיתים לאחר תשלום מלא – יגרמו נזק כבד, של כספים, משאבים, זמן, ועוד.

בניית מרפסות - האיכות חשובה

יש דרך אחת למנוע נזקי בנייה על ידי קבלנים שאינם איכותיים

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

על מנת להבטיח שפרוייקט בניית המרפסת שלכם יסתיים בהצלחה – אתם חייבים להיעזר בצוות מקצועי ומנוסה של ניהול פרויקטים מסוג זה.

צוות כזה – ישתמש בידע ובניסיון שצבר, על מנת להבטיח שכל שלבי הפרוייקט שלכם – הן הבירוקרטים, והן התכנוניים וההנדסיים – מבוצעים כולם על הצד הטוב ביותר.
החל משלב התכנון של בניית הוא הרחבת מרפסת – תקבלו ליווי מלא ומקצועי בכל שלב בדרך, תוך הקפדה על בנייה איכותית ובהתאם לחוזה, על עמידה בלוחות הזמנים ועל סיום מוצלח של כלל הפרוייקט.

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה – הניסיון שלנו יחסוך לך כסף (וכאבי ראש)

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה מציע ליווי בפרויקטי בנייה, כמו למשל בנייה או הרחבה של מרפסות בבתי דירות, עבור מספר דיירים או לדירה בודדת. אנחנו עובדים עם אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, מספקים סיוע בניסוח הסכם עבודה שדואג לאינטרסים של בעלי הנכס, ומסייעים בהיבטים הבירוקרטים  של אישורי הבנייה עבור מרפסות.

אנחנו מלווים כל פרוייקט מתחילתו עד סופו, ניסיון של מעל עשרים שנים ועשרות פרויקטים מוצלחים – מספקים לנו את כל הידע, הניסיון והקשרים המקצועיים שיבטיחו הצלחה בפרוייקט הבנייה של המרפסת שלכם.

הליווי המקצועי שתקבלו מהצוות שלנו, יפחית את הסיכון בפרוייקט לאפס – ללא אבדן כספים, ללא דחייה בלוחות הזמנים, וללא סיכונים וסיבוכים מיותרים

בנוסף לשלל היתרונות בליווי שתוכלו לקבל מהצוות המקצועי במרכז – חשוב לדעת כי הליווי מוצע לבעלי נכסים ללא תשלום.

פנו אלינו עוד היום, ונשמח לייעץ, ללוות, ולהבטיח כי פרוייקט בניית המרפסת שלכם – יסתיים בהצלחה!

מידע נוסף אודות הוספת מרפסות