הוספת ממ"ד תקני
בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

מעוניין בהצעה אמינה ומקצועית להוספת ממ"ד בביתך?

אנא השאר פרטייך ונציג יחזור אליך לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

הגברת הבטחון האישי והמשפחתי

עליית ערך משמעותית

הליך מהיר: טיפול באישורים מהשכנים, בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

הוספת חדר עבודה/ילדים

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט ובתקציב

קבלנים רשומים, בדוקים ואמינים בפיקוח המרכז

תוספת ממ"דים לדירות בבניין קיים

כל מבנה, בית או בניין דירות, שהוקם בארץ מאז ימי מלחמת המפרץ בשנות ה – 90 המוקדמות – מכיל ממ"ד בכל דירה. בניגוד לחדר רגיל – ממ"ד הוא מרחב מוגן דירתי, בשטח שהוא גדול מ – 9 מ"ר, עם שני פתחי אוורור – והוא בנוי בטון מזוין.

גם מבנים ובתי מגורים שנבנו לפני שנות התשעים ואין להם ממ"ד, יכולים להוסיף ממ"ד למבנה – ובהליך מקוצר של קבלת היתרים (למשל – וועדות מקומיות לתכנון ולבנייה, או מנהל מקרקעי ישראל, אינם רשאים להגיש התנגדות לבקשת היתר להקמת ממ"ד). אבל חשוב לדעת, בפרוייקט הוספת ממ"ד למבנה, כי מדובר בתהליך שעלול להיות מתיש – הן מבחינת ההיתרים וההתנהלות אל מול הגופים הבירוקרטיים, והן מבחינת ניהול התכנון והבנייה מול הקבלן.

מרגישים שהייתם רוצים לקדם תהליך של הוספת ממ"ד, אבל לא יודעים מהיכן להתחיל?
לא מצליחים להתמודד עם תהליכי איסוף החתימות מהדיירים, הגשת הבקשות להיתרים או בחירת הקבלן?

אין פלא!

חשוב שתדעו, שמעל 85% מהפרויקטים המנוהלים על ידי וועד דיירים אל מול קבלנים שנבחרו לבניית ממ"דים או לפרויקטי בינוי אחרים – עולים בתוהו, וגורמים לדיירים מפח נפש, הפסד של עשרות אלפי שקלים, עיכובים משמעותיים בתהליכי הבנייה ותוצאות שאינן משביעות רצון!

איך מוודאים שתהליך ההוספה של ממ"דים לבניין שלכם יתנהל בהצלחה – מתחילתו ועד סופו?

התשובה טמונה בדרך הפופולארית בישראל להתמודד עם פרוייקטי תכנון ובינוי – נעזרים בחברה המתמחה בניהול פרוייקטי בינוי.

המרכז הישראלי לתכנון ובניה, מציע ליווי מקצועי בתהליך הקמת ממ"דים בבתי דירות ובמבנים בהם אין כאלה. הליווי שאנחנו מציעים כולל התייחסות לכלל ההיבטים הנדרשים בהקמת ממ"דים – החל מאיסוף חתימות הדיירים, דרך טיפול בקבלת ההיתרים, וכלה בעבודה אל מול מגוון קבלני בנייה ואנשי מקצוע שאיכותם, אמינותם והמקצועיות שלהם הוכחו, וניהול פרוייקט הבינוי עד לסופו המוצלח.

הוספת ממ"ד באופן מוצלח

איך מוסיפים ממ"ד לבניין קיים?

הוספת ממ"ד לבניין קיים

במציאות הישראלית, תוספת של ממ"ד בבית תורמת לביטחון של בני הבית – לצערנו, לא רק באזורים מועדים לפורענות, אלא בכל יישוב במדינת ישראל.

על כן, מתאפשר להפיק אישורי בנייה לממ"דים לכל הבניין, בהליכים מקוצרים, בבנייה גם מחוץ לקווי הבניין המוגדרים בתב"ע, עם דרישה לקבל החלטה בעניין היתרים לתוספת ממ"ד בהליך מקוצר שיארך עד 30 יום לכל היותר, ועם פטור מתשלום דמי השבחה לבניית הממ"ד.

הממ"ד נבנה לגובה כל הבית (במקרה של בית דירות), כשרוול אחד עשוי בטון מזויין. על כן – נדרשת הסכמה של רוב הדיירים, ובפרט נדרשת הסכמת הדיירים המתגוררים בקומות הראשונות.

מתכננים להוסיף ממ"ד? חשוב לדעת!

חשוב לדעת, כי תהליך הוספת ממ"ד בבית דירות עשוי להיות מסורבל, איטי ומייאש. יש צורך להתמודד עם שכנים סרבנים ולאסוף לכל הפחות הסכמה של 61% מהדיירים.
יש צורך להתמודד עם תהליך מורכב של הוצאות היתרי בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ומהרשויות המקומיות. כאמור, גופים אלה אינם רשאים לסרב להוספת ממ"ד לבית דירות, אלא במקרים מיוחדים.

אם לא התייאשתם עד כה – כעת מגיע החלק המאתגר במיוחד, כשאתם נדרשים לבחור את אנשי המקצוע שיבנו עבורכם את הממ"ד. זה הזמן לספר, כי העלות הצפויה של בניית ממ"ד נעה בדרך כלל בין 80,000 ל – 130,000 ₪, וכי במקרה של בחירת קבלן שאינו מקצועי לבניית הממ"דים בבית שלכם – הכסף הזה, שבוודאי חסכתם והתאמצתם על מנת להשיגו – פשוט יירד לטמיון.

תוספת ממ"ד | חשוב לדעת

הדרך הנכונה להוספת ממ"ד בבית דירות – אל תוותרו על גורם מקצועי לניהול הפרוייקט

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

על מנת להבטיח את הצלחת הפרוייקט שלכם, אתם חייבים חברת ניהול פרויקטים מקצועית ואמינה – שתדאג לאינטרסים שלכם. המרכז הישראלי לתכנון ובניה, מציע מגוון קבלנים ובעלי מקצוע איכותיים, ולצד ההבטחה לשירות איכותי וניהול הבנייה לאורך הפרוייקט – אנחנו דואגים לכל ההיבטים הבירוקרטים ואיסוף חתימות השכנים. ניהול פרוייקט הוספת הממ"ד לבית שלכם באמצעות חברה בעלת ניסיון וקבלנים מטעמה – יבטיחו כי:

  • הפרוייקט שלכם יתנהל למישרין, מתחילתו ועד סופו

  • הקבלן לא "יעגל קצוות", יעבוד בדיוק לפי תנאי ההסכם, ויספק בנייה איכותית

  • לוחות הזמנים יישמרו

  • ההיבטים הבירוקרטים ואיסוף חתימות השכנים – יטופלו במקצועיות

  • כל האתגרים שיעלו במהלך הבניה – יזכו לטיפול מקצועי ולמענה מהיר

  • אנחנו נהיה שם, לכל עניין, בחיוך ובסבלנות, ונדאג שכל בעלי המקצוע במהלך הבניה ידאגו לאינטרסים שלכם

המרכז הישראלי לתכנון ובניה, מציע ליווי מקצועי בכל השלבים של התכנון והבניה בפרויקטי בינוי גדולים. הליווי מוצע ללא עלות, וחוסך זמן יקר, משאבים וכספים. המרכז עובד עם צוות של קבלנים ובעלי מקצוע מהטובים והאמינים בתחום. פנו אלינו במרכז הישראלי לתכנון ולבנייה עוד היום – ונשמח להציע לכם ליווי מקצועי להוספת ממ"דים בבית שלכם – כבר היום!