תמ"א 38
בפיקוח וליווי המרכז הישראלי לתכנון ובניה

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

אנשי מקצוע בדוקים ומובילים בפיקוח המרכז

הוספת ממ"ד, מעלית
וערך לנכס שלכם

ביטחון וחיזוק המבנה

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבניה ובתקציב

שיפור איכות חיים

הליך מהיר: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

מעוניינים לשדרג את איכות החיים עם תמ"א 38?

אנא השאירו פרטיכם ונציג של המרכז הישראלי לתכנון ולבניה יחזור אליכם לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

isolated-2433529_1280.png

שלבי תהליך תמ"א 38 ולמה חשוב שיהיה איש מקצוע מטעם הדיירים שינהל את הפרוייקט

תמ"א 38 הוא הזדמנות פז עבור בעלי נכסים ועבור קבלנים, לזכות בנכס משופץ שנעים יותר לחיות בו; להעלות את ערך הנכס (על פי מחקרים – בעד 60%); לשפר את חזות המבנה והפונקציונאליות של האזורים המשותפים במבנה; להגדיל את מספר יחידות הדיור על השטח; ולשפר את חזות העיר והשכונה.

פרויקטים של תמ"א 38 נדרשים בדרך כלל לשיתוף פעולה של כלל הדיירים ו/או בעלי הנכסים בבניין – וחשוב שהפרויקט יבוצע לשביעות רצונם.

ביחד עם זאת, פרוייקטי תמ"א 38 רבים מתנהלים כאשר רווחת הקבלן והאינטרסים הבירוקרטיים הם במעלה הרשימה – ולא האינטרסים של בעלי הנכסים. זאת, בעיקר בשל ניהול כושל של הפרוייקט, בידיים לא מקצועיות.

עוד, מעל 85% מקבלני התמ"א 38 – לא מצליחים לסיים את הפרויקטים שלקחו על עצמם. זאת, בעיקר בשל הערכות שגויות של עלויות בפרוייקט, יציבות כלכלית שאינה מספקת, חוסר מקצועיות וניסיון.

זה המקום להדגיש – רק ניהול מקצועי של פרוייקט תמ"א 38, יבטיח הצלחת הפרוייקט, על כל הסעיפים החשובים לכם!

עומדים בפני תחילת פרוייקט תמ"א 38 ולא בטוחים כיצד לנהל אותו נכון?

שואלים את עצמכם כיצד תנהלו פרוייקט מורכב כל כך, ללא הניסיון והידע הדרושים לעניין?
 

הרשו לנו להציע לכם ליווי מקצועי לכל אורך הפרוייקט – ללא עלות, מטעם המרכב הישראלי לתכנון ולבנייה, המתמחה בפרויקטים כאלה במשך שני עשורים, ואשר מאחוריו רזומה מוצלח של עשרות בניינים שכבר שופצו. זה הזמן לפנות אלינו – דרך האתר או בטלפון – ונשמח להעמיד לרשותכם את כלל הידע והניסיון שלנו, לטובת פרוייקט התמ"א 38 שלכם!

תמ"א 38 - שלבי הפרוייקט

פרוייקט תמ"א 38 הינו פרוייקט מורכב ורב עלויות, שכל שלב בו חייב להתנהל באופן מקצועי על מנת להובילו להצלחה. הנה שלבי הפרוייקט:

 1. שלב ארגון הדיירים – בשלב זה משיגים הסכמת הדיירים, ובוחרים צוות מייצג שיפעל מטעם הדיירים לטובת קידום הפרוייקט

 2. שלב בחירת אנשי המקצוע – תבחרו יזם ו/או קבלן לביצוע הפרוייקט

 3. שלב ניסוח הסכם העבודה מול אנשי המקצוע – הסכם בגין התכנית, שלביה, העלויות (אם יש כאלה), לוחות הזמנים ועוד – זה המקום לדקדק בקטנים שבפרטים, על מנת להבטיח מחוייבות מצד הקבלן לפרוייקט תמ"א 38 מושלם לשביעות רצון הדיירים

 4. שלב הגשת הבקשה להיתרי בנייה – מדובר בשלב קריטי להמשך הפרוייקט, אשר עשוי לארוך עד מספר שנים. טיפול מקצועי בהגשת הבקשות להיתרים הוא קריטי להמשך פרוייקט מוצלח, וחשוב שתדעו שהטיפול בבקשה שלכם מבוצע באופן מקצועי ויעיל

 5. שלב הטיפול במתנגדים בקרב הדיירים – אם יש כאלה, יש לפנות אל המפקח על המקרקעין, אשר ייתן תוקף לתכנית במקרה שלא כל הדיירים הסכימו לה – ובתנאי שהתנגדות הדיירים לתכנית תימצא בלתי מוצדקת

 6. שלב הביצוע של פרוייקט התמ"א 38 – בדרך כלל על פני 18 – 24 חודשים, תבוצע התכנית במלואה על ידי קבלן התמ"א שנבחר. לאחר תום ביצוע הפרוייקט, תקבלו מפתח לדירה החדשה והמשופצת שלכם, ויבוצע רישום מסודר של הבית המשותף

Building Awnings
אילו מבנים זכאים לתמ"א 38

כיצד תנהלו את כל שלבי הפרוייקט אל מול הקבלן והרשויות?

דיירים רבים המתגוררים במבנים שמתאימים לפרוייקט תמ"א 38, מוותרים על זכאותם לשיפוץ הרווחי כל כך של המבנה, או מנסים להתחיל את הפרוייקט ומוותרים בשל מורכבות הפרוייקט והקושי להתנהל בצורה מקצועית בתחום בו אתם לא בקיאים – אל תוותרו על זכותכם לשיפוץ משמעותי של המבנה, ללא עלות, ובצורה מקצועית – שתשפר את איכות החיים בנכסים ותעלה את ערך הנכסים באופן דרמאטי!

על מנת לנהל את הפרוייקט, מתחילתו ועד סופו, באופן יעיל ולשביעות רצון הדיירים – חשוב שתיעזרו באנשי מקצוע, שיראו את טובתכם לנגד עיניהם. ליווי מקצועי כזה יאפשר פרוייקט מוצלח, לשביעות רצון כולם!

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה – החל משלב ארגון הדיירים, ועד לקבלת מפתח!

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

על אף שהמבנה שלכם עומד בתנאים לתמ"א 38, ואתם מעוניינים לשפר את הנכס ולהעלות את ערכו באמצעות פרוייקט כזה - אין שום סיבה שתהפכו מומחים בתחומי הבינוי והתכנון, לטובת ניהול פרוייקט התמ"א 38 שלכם!

צוות המקצוענים של המרכז הישראלי לתכנון ולבניה, מציע ליווי של הפרוייקט שלכם – ממש משלב ארגון הדיירים, ועד לקבלת מפתח! אנחנו נסייע לכם:

 • לארגן חתימות הדיירים ולאסוף הסכמות ודרישות מכלל בעלי הנכסים במבנה

 • לאתר ולבחור את הקבלן המקצועי, האמין והמתאים ביותר לפרוייקט – אשר מסוגל לעמוד במימושו בהצלחה

 • לנהל את השלבים הבירוקרטיים אל מול הרשויות – במהירות וביעילות

 • לנהל את שלב הבנייה אל מול הקבלן, תוך דגש על האינטרסים מטעם הדיירים

 • לחגוג איתכם, ביום קבלת המפתח לנכס המחודש שלכם

 

וכל זאת – ללא תשלום!

פנו אלינו עוד היום, ונשמח ללוות אתכם בכל שלב בפרוייק התמ"א 38 שלכם – עד לקבלת המפתח לנכס המשופץ, החדש והמרגש שלכם!