הוספת מרפסת לדירתך בהליך מזורז

בדוק זכאותך להוספת מרפסת עפ"י חוק התכנון והבינוי החדש.

השירות ניתן חינם לבעלי נכסים!

שיפור עצום באיכות החיים

עליית ערך הדירה בכ-15%

הליך מהיר: טיפול בהליכי רישוי וזירוז בירוקרטיה

חידוש חזות הבניין

התחייבות לעמידה בלו"ז, במפרט הבנייה ובתקציב

אנשי מקצוע בדוקים ומובילים בפיקוח המרכז

מעוניין בבדיקת זכאות להוספת מרפסת?

אנא השאר פרטיך ונציג שלנו יחזור אליך לתיאום פגישה אישית ללא התחייבות:

תודה! נחזור אליך בהקדם

בונים או מרחיבים מרפסת בדירה?
השאלות (והתשובות) שיסייעו לכם להבטיח תהליך בנייה מוצלח

בישראל, על פי חוק התכנון והבינוי – כל דירה שאין לה מרפסת, היא זכאית לבניית מרפסת בהליכי אישור של כשנה, ובגודל מינימאלי של 12 מ"ר. אם אין לכם מרפסת, אם המרפסת שלכם קטנה ותוכלו להרחיב אותה, או אם זכויות הבנייה מאפשרים הרחבה של המרפסת שלכם – חשוב שתדעו כי תהליך בנייה של מרפסת בבית או בדירה – הוא תהליך מורכב, שיש לוודא כי איש מקצוע איכותי, מקצועי, מנוסה ואמין מבצע אותו. באופן טבעי, בעלי נכס אשר מעוניינים בבניית מרפסת חדשה או בהרחבת מרפסת קיימת – בוחרים, לפחות במידת מה, אנשי מקצוע באופן אינטואיטיבי. קבלנים ואנשי מקצוע בתחום הבינוי אשר יודעים להציג מצגת שווא חלקלקה ומפתה – מפילים בעלי נכסים תמימים בפח. לעיתים, גם קבלנים ובעלי מקצוע אמינים מוצאים את עצמם בוחרים בחומרי גלם באיכות פחותה, עומדים בהסכם הבנייה באופן חלקי – או אף לא עומדים בו כלל, כאשר הם נתקלים באתגרים שמייקרים את הבנייה מעבר למה שהעריכו ותמחרו, או כאשר פרויקטים חדשים ורווחיים יותר מוצעים להם.

חשוב לזכור, כי בניית מרפסת בצורה חובבנית עשויה להיות מסכנת חיים. אל תוותרו על תהליך מקצועי של בניית המרפסת שלכם – פנו אלינו, במרכז הישראלי לתכנון ולבנייה – ונלווה את הפרוייקט שלכם מתחילתו ועד סופו – ללא עלות.

האם המרפסת שלי תהיה חזקה, ולא תתמוטט?

עוד לפני שקבלן הבנייה שלכם יתחיל בתהליך הבנייה, הוא חייב לבדוק את תשתית הבניין ואת יכולתה לשאת את המשקל הנוסף של המרפסת. תשתית המרפסת תתוכנן על ידי מהנדס מקצועי וייתכן שהיא תיבנה באופן עצמאי, מבלי להסתמך על תשתית הבניין.

אתם חייבים לדעת, כי מי שמתכנן עבורכם את תשתית המרפסת לא "מעגל פינות" – זה עניין של חיים ומוות. נשמח לסייע לכם באיתור איש מקצוע מנוסה ומדופלם, לבדיקת תכנית הקבלן במקרה של ספקות, או לתכנון בנייה או הרחבה של מרפסת.

הוספת מרפסות
סיכונים בהוספת מרפסות

האם איש המקצוע שיבנה את המרפסת שלי, יבנה אותה על פי ההיתרים?

במרבית המקרים, בעלי נכסים מתקשים לברר בנוגע להיתרים ולכללי הבנייה וההרחבה של מרפסות בשטח – מה מותר? מהן זכויות הבנייה? באיזה חלק של הבית תתוכנן המרפסת? מה תהיה התוספת בעלות החודשית למיסים? וכיצד יש לדווח על השינויים שנערכו בבית?
- על כל השאלות האלה חייב לענות איש המקצוע שלכם, ועליו ללוות אתכם בתהליך קבלת ההיתרים לבנייה ולוודא כי תכנון ובניית המרפסת החדשה שלכם בהיתר ועל פי חוק.

הצוות המקצועי של המרכז הישראלי לתכנון ובנייה לוקח על עצמו, כחלק מן השירות שאנחנו מציעים, גם טיפול מקיף בקבלת ההיתרים. נשמח להסביר לכם כיצד לתכנן מרפסת מאושרת על פי חוק, מה יהיה טווח הגדלים המותר לבנייה – ומה יהיה תהליך ההנפקה של האישורים וההיתרים הנדרשים – לפני תחילת הבנייה.

אם בסוף הפרוייקט המרפסת תיראה מושלמת - האם זה אומר שהפרויקט הצליח?

מסיבות שונות, כמו קושי בתזרים המזומנים, חוסר מקצועיות או אי הקפדה על הפרטים – קבלים ואנשי מקצוע אינם מקיימים את החוזה כלשונו, או בעברית פשוטה – "הם "מעגלים פינות".

אותו "עיגול פינות" יכול לבוא לידי ביטוי במגוון נזקים לטווח ארוך למרפסת שלכם, כמו למשל:

  • בעיה באיטום וחדירת מים

  • בעיה בטיחותית בתכנון המרפסת

  • דהייה של הצבע, בריצוף או בצביעת הקירות

  • שימוש בחומרי גלם לא איכותיים ופגיעה באיכות המרפסת לאורך השנים

  • ועוד

נזקים מהספת מרפסות

אם אין לכם גורם שמנהל את הפרוייקט – אתם לא יכולים להבטיח סיום מוצלח שלו

המרכז הישראלי לתכנון ובניה

כיום בישראל, מעטים הם פרוייקטי הבינוי המתנהלים ללא גורם מקצועי שמנהל את הפרוייקט בשם בעל הנכס. הסיבות לכך הן ברורות – בעלי נכסים משקיעים את מיטב כספם בפרויקטי בינוי, וללא ליווי הם מתקשים לעקוב אחר ביצוע איכותי, מושלם, על פי חוק, של הפרוייקט שלהם.

רק ליווי מקצועי של גורם מנהל בעל ניסיון – יבטיח בניית מרפסת מושלמת

המרכז הישראלי לתכנון ולבנייה מציע ליווי מקצועי, אדיב, וזמין, בפרויקטי בנייה – כגון אלה של הוספת מרפסות או הרחבת מרפסות לדירה קיימת.

עשרים שנות ניסיון ועשרות פרויקטים שכבר הסתיימו בהצלחה, קבוצה איכותית של אנשי מקצוע מנוסים שיאפשרו בנייה ללא דופי, וליווי בכל שלב ולכל אורך הפרוייקט – הם אלה שיבטיחו, כי גם פרוייקט הבנייה שלכם, יסתיים בחיוך.

הליווי שאנחנו במרכז הישראלי לתכנון ולבינוי מציעים – מוצע ללא תשלום לבעלי נכסים. פנו אלינו עוד היום, ונשמח להבטיח התנהלות מקצועית ללא דופי בפרוייקט שבו השקעתם עשרות – אולי מאות - אלפי שקלים, לסיום ראוי ומשמח, ולתוספת של מרפסת החלומות שלכם לבית.

מידע נוסף אודות הוספת מרפסות